Víza do Ruska, Kazachstánu, Běloruska, Ukrajiny.
Letenky, ubytování, zájezdy, eurovíkendy.

Zavede Rusko a Bělorusko společné vízum pro zahraniční turisty?

Podle ruského ministerstva zahraničí je tato otázka skutečně mezi Moskvou a Minskem projednávána.

Diplomaté posuzují návrh na zavedení jednotného víza jako "logický krok". Rusko a Bělorusko totiž společně upevňují vztahy na taktéž na ekonomické, vojenské, měnové, celní, humanitární a kulturní úrovni. Konkrétní kroky v přípravě společných víz však ještě zveřejněny nebyly.

Turistický ruch v Petrohradu bude ochuzen o jednu z hlavních atrakcí.

Turisté, kteří navštíví Petrohrad během letošního podzimu, budou ochuzeni o jednu z významných památek ruských dějin. Legendární křižník Aurora, bude totiž odtažen do doků, kde bude provedena údržba, protipožární zabezpečení a další úpravy. Turisté se moho těšit na to, že Auroru “v novém” znovu spatří ke konci roku 2014 na původním místě.       

Levnější letenky na lince z Prahy do Moskvy

Rusko a Česká Republika se dohodly na liberalizaci jedné z nejpopulárnějších evropských tras. Konec monopolu ČSA na lince Praha-Moskva přivede konkurenci a s ní pravděpodobně přijdou i levnější letenky.


Zájem pravděpodobně projeví ruské přepravní společnosti Transaero, Siberian, nebo český Travel Service. České aerolinie a ruský Aeroflot v současné době provozují každý 28 letů za týden. Od příštího roku se otevře možnost pro dalšího dopravce z každé strany v rozsahu do 7 linek týdně a během této doby také můžeme postupné snižování cen letenek očekávat.

Mezinárodní investiční fórum SOČI 2014

Přinášíme informaci o konání ruského mezinárodního investičního fóra (International Investment Forum SOCHI), které se bude konat ve dnech 18.-21. září 2014 v Soči (Krasnodarský kraj).  Návštěvu tohoto fóra mohou uskutečnit především zástupci českých firem, kteří usilují o expanzi obchodních a investičních aktivit v Ruské federaci.

 

Mezinárodní investiční fórum SOČI organizuje ruské Ministerstvo průmyslu a obchodu.

 

Bělorusko-Kazachstánské obchodní fórum

Běloruská hospodařská komora zve k účasti na Bělorusko-Kazachstánském obchodním fóru, které se koná ve dnech 20 - 24. záři v Taldykorganu (Almaty regionu, Republiky Kazachstán). Uvedenou akci pořádá mezivládní Bělorusko-Kazachstánká komise, která upevňuje narůstající obchodní a hospodářskou spolupráci.

Kazašské aerolinky Air Astana zvyšují prestiž

Národní letecká společnost Air Astana patří mezi dvacítku nejlepších leteckých společností na světě. Podle žebříčku Business Insider Airline Survey jí patří 12. místo a v hodnocení předběhla letecké společnosti Etihad, Turkish Airlines, Garuda Indonesia, Cathay Pacific, Japan Airlines, Virgin Australia, nebo švícarské a rakouské aerolinky. Nejvyšší příčka patří singapurské letecké společnosti Singapore Airlines.

 

Vízum na fotbalové MS 2018.

Přinášíme informace návštěvníkům Mistrovství světa ve fotbale 2018, které se koná v Rusku. Turisté budou moci vycestovat do Ruska bez víza. Sdělil to agentuře ITAR-TASS ruský prezident V. Putin.

Bezvízová vyjímka se týká nejen oficiálních účatsniků MS 2018, tedy sportovců, rozhodčích, trenérů atd., ale také i fanoušků a turistů. Za účelem návštěvy MS 2018 vízum do Ruska není potřeba.

Informace o vízech do Ruska.

Zájemci o běloruské vízum potřebují pojištění

Od 01.07.2014 je při podání žádosti o běloruské vízům vyžadováno cestovní pojištění. Je nutné doložit jeho platnost a skutečnost, že se pojistka vztahuje i konkrétně na Bělorusko. Příslušný doklad (kartička) musí obsahovat jméno, příjmení a termín cesty.

Další informace o vízech do běloruska.

Bezvízový režim pro Kazachstán

Kazachstán vyhlásil bezvízový režím pro 10 zemí. Tato vyhláška platí pro občany USA, Velké Británie, Nizozemska, Německa, Francie, Itálie, SAE, Jižní Korei, Japonska a Malajsie. Platnost vyhlášky je od 15. července 2014 do 15. července 2015. Je také stanovena podmínka délky pobytu s omezením na 15 dnů. Vyhláška se tedy týká pouze krátkodobých víz bez pracovního povolení.o

Informace o vízech do Kazachstánu.

Žádost o vízum

Korunovační, 22, 170 00, Praha 7
233 383 533, 777 215 075, 233 383 534
© 1998–2018 VIP TOUR, s.r.o.
Web-studio Artop — Výroba webových stránekArtop Web-Studio — Výroba webových stránek