Víza do Ruska, Kazachstánu, Běloruska, Ukrajiny.
Letenky, ubytování, zájezdy, eurovíkendy.

Doprava a registrace v Rusku

Každý cizinec který přijíždí do Ruska se musí po vstupu do Ruska zaregistrovat u místních úřadů a to do 7 dnů. Pro kratší pobyty není registrace nutná. Odpovědnost za registrace nese přijímající strana v Rusku, přičemž příchod a registraci každého konkrétního cizince musí oznámit migrační službě. Hotely zavádí automaticky migrační účet při příjezdu cizího státního občana do hotelu.

Pokud bydlíte v hotelu nebo jiném oficiálním ubytovacím zařízení zajistí všechny registrační formality hotel. Kopii potvrzení o registraci si vyžádejte na recepci.

Při ubytování v soukromí přebírá odpovědnost za registraci majitel bytu, který musí požádat o vaší registraci na poště, policejní stanici (jen v Moskvě) případně na místním oddělení OVIR (federální migrační služba). Nejjednodušším způsobem registrace je podáni žádosti o registraci od majitele bydlení (nebo odpovědného nájemce). V tomto případě vlastník bytu po předložení občanského průkazu na kterékoliv poště, vyplní standardní dotazník, ke kterému přiloží kopii svého pasu, ruské vízum a migrační kartu cizince a pošle doporučenou poštou na adresu Federální migrační služby. Současně s tím poštovní pracovník dává razítko na kopii žádosti pro majitele daného bytu.

Při změně bydlení, cestě do jiného regionu nebo území Ruska, není nutné odhlášení z příslušného migračního úřadu. Při příjezdu do jiného regionu Ruska na dobu delší než 7 pracovních dnů, má cizinec povinnost se přihlásit k registraci v migrační službě tohoto regionu. Při opakovaném příjezdu do Ruska se musí cizí občan znovu registrovat na příslušném migračním úřadě. Cizinci s pracovním vízem vysoce kvalifikovaného specialisty, jsou osvobozeny od registrační povinnosti v migrační službě na dobu 90 dnů.

Žádost o vízum

Korunovační, 22, 170 00, Praha 7
233 383 533, 777 215 075, 233 383 534
© 1998–2018 VIP TOUR, s.r.o.
Web-studio Artop — Výroba webových stránekArtop Web-Studio — Výroba webových stránek